Strategie pro skupinu firem

Tiskové i online materiály, grafické šablony

Webové stránky

Jak udělat z 6 firem jednu velkou skupinu?

Spolupráci se skupinou QPAG jsme nastartovali v momentě, kdy stála před důležitou změnou. Do této chvíle všechny její firmy fungovaly a komunikovaly víceméně samostatně. Nový plán byl více propagovat samotnou značku QPAG a proto přišlo na řadu sjednocení grafiky v rámci skupiny a změna komunikační strategie.

Od emailu, přes brožuru až po polepy aut

Nově vytvořenou grafickou identitu jsme začali postupně implementovat napříč firmami a na všech úrovních. Začali jsme nejpoužívanějšímí „touch-pointy“, jako jsou vizitky, brožura a webové stránky, ale na řadu přišly i další tiskové materiály, nebo třeba polepy aut, rollupy, atd.

Celý tento proces samozřejmě zabere nějakou dobu, a proto bylo důležité mít od začátku jasnou představu, do jakého stavu se chceme nakonec dopracovat – a to se nám postupnými kroky daří.

Grafika v jednotném stylu napříč firmami

V rámci refreshe jsme zachovali všechny loga, písmo i barvy a soustředili jsme se hlavně na „vyčištění“ grafiky a celkovou modernizaci vizuálů. Základním prvkem se stal znak „Q“ z loga QPAG, který svým kruhovým tvarem vyjadřuje spojení všech firem v rámci skupiny. Doplňujícím prvkem pak je modro-oranžový dvojpruh, který umožňuje decentně obrandovat i materiály, ve kterých by použití výrazného Q nepůsobilo příliš dobře.

Šablony pro jednodušší správu grafiky v rámci týmu

Jedním z požadavků, který vyplynul z našich konzultací s klientem, byla možnost členů týmu vytvářet a upravovat si grafické materiály samostatně. Proto jsme v Canvě vytvořili několik šablon na bannery a letáky, které mohou zaměstnanci využívat. Větší projekty, které se příliš často nemění (jako např. brožura), pak stále vznikají přímo v Manve, abychom zajistili 100% profesionální práci.

Webové stránky a zaškolení webmastera

Pro QPAG jsme také vytvořili nové webové stránky postavené na WordPressu. Tyto stránky i další weby firem dál spravuje interní webmaster, kterého jsme detailně zaškolili na práci se šablonou, aby vzhled webu zůstal zachovaný přesně tak, jak jsme jej navrhli.