Logo a vizuální identita

Návrh materiálů

Zpracovaný logo manuál

Nové logo jako symbol změny

Původní logo ve tvaru knihy nebylo vyhovující tvarem ani zpracováním, navíc odkazovalo více na dosavadní zaměření Elite jako jazykovou školu. Bylo tedy nutné najít nový symbol, který bude reprezentovat širší hodnoty Elite a zároveň bude fungovat ve všech velikostech a použitích. ​​​​​​​Nově navržené logo se inspiruje písmem jako základním stavební prvkem jazyka. Jednoduchý tvar a tenké linky působí elegantně a zároveň zapamatovatelně.

Varianty, které nakonec neprošly

Písmo je krásná věc. Natolik, že se na něm dá postavit celý vizuál

Pro celkový grafický styl Elite jsme se rozhodli navázat na principy představené v logu a rozvést je trochu dál a více do detailu. Vše se tak točí okolo písma.​​​​​​​ Zvlášť v patkovém písmu se dají najít opravdu krásné tvary. Jejich rozmanitost nám umožnila každému materiálu vtisknout jedinečnou tvář, která má navíc úzký vztah k samotnému obsahu. A o obsah jde v případě Elite především.

I patkové písmo může vypadat moderně

Patková písma většinou vnímáme jako tradiční, konzervativní. Použitím patkového písma pro identitu Elite jsme chtěli tuto tradici a historii ocenit, zároveň jsme ale potřebovali výrazný a moderní „look“.​​​​​​​ Volba tak padla na Jubilat, který se ukázal být skvělou volbou pro nadpisy. Pro menší texty jsme jej doplnili geometrickým bezpatkovým písmem Jost.

Vizuální identita navržená tak flexibilně, aby fungovala v každé situaci

V Elite Language Services vytvářejí velké množství materiálů a našim cílem bylo zajistit, aby jim nová identita maximálně usnadnila život. Navrhli jsme logo v různých velikostech i barevných variantách. Díky použití znaků jako grafických prvků mají grafici na výběr z desítek grafických prvků, které mohou používat dle libosti. ​​​​​​​Přijdejte do toho světlou a tmavou variantu vizuálu, oranžové kontrastní prvky, fotografie… Přesto vše drží pohromadě a výsledek je nezaměnitelně „Elite“.